100%

Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“

  • Dokumentární
  • 2007
Reklama

Kde sledovat film Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ online?

Pravidelně pro vás sledujeme a aktualizujeme nabídku online videoték (VOD) a dalších možností, jak sledovat Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ online nebo kde najít Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ ke stažení offline. Náš seznam obsahuje pouze na oficiální a legální služby, které jsou zdarma nebo je můžete získat pomocí předplatného.

Bohužel jsme aktuálně nenašli žádnou legální nabídku, kde by bylo možné pořad Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ online sledovat. Níže uvádíme souhrn informací o filmu.

Plakát Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“
100%

Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“

(Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“)

📅 Rok natočení: 2007
🌎 Země původu: Slovensko
🎭 Žánr: Dokumentární
🎬 Délka: 90 minut
⭐ Hodnocení: 100% (1 hodnocení)

Profesor Martin Slivka bol neopakovateľná renesančná osobnosť. Bol nielen tvorcom dokumentárneho národopisného filmu, režisérom, scenáristom a dramaturgom, ale aj filmovým teoretikom, pedagógom a etnografom. Zanechal bohatý odkaz - posolstvo, ktoré sa ukrýva nielen v jeho filmoch, ale v celej šírke a hĺbke jeho osobnosti. Dokumentárny film približuje životný príbeh Martina Slivku, nielen ako filmára a učiteľa, ale hlavne ako človeka. Tvorcovia sa snažili nájsť spôsob aby spomienky na Martina Slivku dostali z polohy monografie do širších, intímnych dramatických súvislostí, cez výpovede jeho rodiny , žiakov i priateľov. Dokument o Martinovi Slivkovi nie len snahou vyjadriť obdiv doyenovi slovenského dokumentárneho filmu, ale aj výrazom vnútornej potreby tvorcov analyzovať a zhodnotiť veľké dielo, nájsť mu správne súradnice a umiestniť ho do kontextu celého kultúrneho systému.

Obsazení filmu nebo pořadu Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ - Herci a tvůrci

Martin Slivka

Himself (archive footage)

Vladimír Balco

Ludvík Baran

Vladimír Biskupic

Milan Černák

Katarína Chripková

Eduard Grečner

Viliam Gruska

Dušan Hanák

Boris Hochel

Róbert Kirchhoff

Miloslav Kubík

René Luzica

Hanka Mrkvicová

Stefan Much

Alojz Mucha

Frantisek Mucha

Ján Oparty

Rudolf Patrnciak

Adamko Pencák

Reklama

Časté dotazy a zajímavosti

Ve kterém roce byl film Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ natočen?

Film Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ byl natočený v roce 2007.

Jaká je délka filmu Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“?

Film Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ trvá 90 minut.

Kdo hraje ve filmu Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“?

Ve filmu Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ hrají Martin Slivka (Himself (archive footage)), Vladimír Balco (), Ludvík Baran (), Vladimír Biskupic (), Milan Černák (), Katarína Chripková (), Eduard Grečner (), Viliam Gruska (), Dušan Hanák (), Boris Hochel (), Róbert Kirchhoff (), Miloslav Kubík (), René Luzica (), Hanka Mrkvicová (), Stefan Much (), Alojz Mucha (), Frantisek Mucha (), Ján Oparty (), Rudolf Patrnciak (), Adamko Pencák (), Krzysztof Penderecki (), Marcela Plítková (), Milan Rúfus (), Hans Joachim Schlegel (), Michal Skokan (), Jano Slivka (), Ondrej Slivka (), Olga Slivková (), Alexander Strelinger (), Ilja Zeljenka (), Patrik Pašš ().

Jak sledovat Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ online?

Film Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ můžete sledovat online přes několik streamovacích platform, jako je . Prosím, ověřte si dostupnost pořadu Martin Slivka – „...muž, ktorý sadil stromy“ v rámci vašeho předplatného na konkrétní platformě.

Reklama
Zavřít reklamu