Reklama

Květen 2024: Nejzajímavější nové filmy

Foto: TMDB

Květen 2024 je tady, jaro dorazilo a spolu s ním se pomalu, ale jistě blíží sezóna blockbusterů v kinech. Na co se můžeme na velkých plátnech a streamovacích službách těšit tentokrát?

Reklama

Květen 2024 v kinech

S horory je to tak půl na půl, občas se podaří, jindy slibnou myšlenku pohřbí mizerné zpracování. Prozatím to vypadá, že Tarot (premiéra 2. 5.) patří do té první kategorie. Skupinka přítel na sebe nechtěně přivolá smrtící zlo a snaží se mu uniknout. Diváci chválí povedené lekací scény i kombinaci děsu, vtipu a romance. Potěší i herecké výkony mladých představitelů, z nichž nejznámější je Jacob Batalon, který se objevil v MCU filmech o Spider-Manovi.

Na humorně akční notičku hraje film Kaskadér (2. 5.), v němž si hlavní role vystřihli oblíbení herci Ryan Gosling a Emily Blunt. Když při nové zakázce Goslingův hrdina Colt musí najít zmizelého herce, bude mít o zábavu vystaráno… a diváci spolu s ním! Chemie mezi postavami funguje, vtip snímku nechybí a akční scény se též povedly. Do prostředí kaskadérů se navíc podíváme v kinematografii málokdy, a už z toho důvodu si film zaslouží body navíc.

O týden později, 9. 5., dorazí nejnovější přírůstek do oblíbené sci-fi série. Království Planeta opic publikum zavádí do času, kdy jsou opice na planetě Zemi již dominantním druhem a lidé s bídou přežívají. Přesto můžeme čekat, že mezi nimi dojde ve snímku k nejednomu napínavému střetnutí. Ačkoliv opičáka Cézara ve filmu již neuvidíme, dá se čekat, že nové postavy ho jako tahouni příběhu úspěšně nahradí.

Sci-fi žánr a postavení pokračování rozjeté ságy má rovněž Furiosa: Sága Šíleného Maxe (23. 5.). Jak název napovídá, tentokrát v popředí nebude stát Max samotný, nýbrž bojovnice Furiosa, kterou si v předchozím filmu vystřihla Charlize Theron. Její mladší verzi ztvárnila Anya Taylor-Joy. Pokud se film ponese v duchu minulého dílu, můžeme se těšit na frenetickou akci ve světě, v němž přežití není samozřejmé a hrdinové musejí být drsní jako šmirglpapír.

Reklama

A co děti, mají si kde hrát? Tedy, na co se dívat? Milovníky animovaných podívaných potěší nové dobrodružství líného kocoura Garfielda. V příběhu Garfield ve filmu (16. 5.) se Garfield společně se psem Odiem a svým páníčkem Vicem musí pustit do loupeže. To znamená, že můžeme čekat spoustu zábavných přešlapů a navrch roztomilá zvířátka.

Streamovací sítě

Nabídka streamovacích sítí je v květnu chudší, zmíníme proto pouze dva filmy. Potenciál stát se největší VOD peckou měsíce má sci-fi Atlas (na Netflixu od 24. 5.). Umělá inteligence se rozhodne ukončit válku tak, že zničí lidstvo. Podaří se jí to? Podle dosavadních informací se můžeme těšit na působivý vizuál i akční okamžiky. Ve filmu vystupuje více známých tváří, jimž vévodí Jennifer Lopez.

Druhým filmem Netflix od 17. 5. potěší hlavně děti. Jednorožec Thelma se točí kolem zpívajícího poníka Thelmy, která se chce stát jednorožcem. Zvířátka, barvičky, písničky, tento film má všechny věci nezbytné k tomu, aby zvládl nejmenší publikum oslovit.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu