Reklama

Podceňovaní herci: Kdo si zaslouží větší pozornost?

Foto: TMDB

Podceňovaní herci to mají těžké. Ačkoliv oplývají talentem, netěší se takové pozornosti jako jejich známější, leč mnohdy méně nadaní kolegové. Minule jsme se věnovali nadhodnoceným hercům a nyní se podíváme na opačnou stranu protipólu.

Podceňovaní herci nejsou automaticky špatní

Jenom proto, že někdo nehraje ve filmech s milionovým rozpočtem, neznamená, že není v herectví dobrý.

“Jde hlavně o televizního herce, ale Joe Gilgun si zaslouží mnohem víc filmových rolí, než kolik aktuálně dostává,” říká jeden divák. Další se k němu přidává: “Joe Gilgun zachránil seriál Misfits potom, co Robert Sheehan odešel. Gilgun byl skvělý jako všechny verze Rudyho, které jsme v seriálu viděli.”

Výhradně seriálovou herečkou je rovněž Tatiana Maslany. “Vzhledem k tomu, jak dobrá je v hraní mnoha rozdílných postav v Orphan Black, mě šokuje, že nedostává větší role,” píše její fanoušek.

Více hrdinek si vystřihla rovněž Tala Ashe. “Hrála tři rozdílné verze stejné postavy v Legends of Tomorrow. Skvělá dramatická herečka, která zároveň prodá každý vtip.”

Podceňovaní herci se mohou objevit ve vedlejších rolích i ve známých filmových sériích. “Hlasuji pro Jasona Isaacse. Odsunuli ho k vedlejším rolím. Krom toho hraje hlavní role v obskurních seriálech a tátu Draca Malfoye. Je fenomenální,” myslí si diskutující na internetu.

Obdobný příklad je skotský herec Graham McTavish. “Byl ve velkých sériích, ale nikdy v hlavní roli. Má fantastické charisma.”

Zlaté zapomenuté tváře Hollywoodu

Na každou hvězdu zlatého věku Hollywoodu připadá minimálně deset již zesnulých jmen, která upadla v zapomnění.

Jeden z diskutujících uvádí Shelley Winters. “Kdokoliv, kdo nerozpozná její obrovský talent a přínos americké kinematografii poloviny 20. století ví úplné h***o.”

Dalším jménem, které dnes rozpoznají jen filmoví fajnšmekři, je Joseph Cotton. “Natočil filmy jako Občan Kane, Skvělí Ambersonové a Plynové lampy, ale nikdy si nekradl scény pro sebe, ačkoliv mě jeho hrdina vždycky zajímá.”

Někteří herci se uznání od diváků dočkají až desetiletí po své smrti. “Nedávno jsem se stal posedlým filmy Miriam Hopkinss. Nějakou záhadou jsem o ní poprvé slyšel až před měsícem,” vysvětluje jeden divák.

Herec Robert Ryan zemřel jen o rok později než Miriam Hopkins, v roce 1973. “Myslím, že je dost možná nejlepším hercem, který se kdy objevil před kamerou,” tvrdí diskutující.

A co si myslíte vy? Jací herci jsou podle vás podceňovaní a měli by dostávat větší role?

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu